Marta Dziwer, studiująca filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim w ramach magisterskiej specjalności studia nad religiami i dialogiem międzykulturowym, jako asystentka badawcza (research assistent) będzie realizowała program praktyk w Międzynarodowym Konsorcjum Badań w Humanistyce (International Consortium for Research in the Humanities) na Uniwersytecie Fryderyka-Aleksandra w Erlangen-Norymberdze, w okresie od 1 maja do 31 lipca 2019 roku. Praktyka jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu programu Erasmus+.
Konsorcjum jest jednym z dziesięciu państwowych niemieckich kolegiów badawczych (Käte Hamburger Kollegs) wspierających pionierskie badania w dziedzinie nauk humanistycznych w ramach międzynarodowych sieci badawczych. Profil ośrodka skoncentrowany jest na badaniach sinologicznych i historii średniowiecznej Europy w aspekcie obecnego w różnych ujęciach antropologicznych fenomenu przewidywania i przepowiadania, w tym – wpływie historii na teraźniejszość.
Obowiązki tutora praktyk pełnił będzie prof. dr hab. Michael Lackner – dyrektor Konsorcjum i prodziekan ds. międzynarodowych Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Fryderyka-Aleksandra w Erlangen-Norymberdze, autor lub współautor 31 monografii oraz ponad 120 innych publikacji naukowych, głównie z zakresu historii intelektualnej Chin – zwłaszcza konfucjanizmu (od XI do XIV wieku), historii chińskiej nauki od XIX wieku oraz analizy dyskursów tożsamościowych od IX wieku do współczesności.
Dyrekcja Instytutu Filozofii składa Pani Marcie Dziwer serdeczne gratulacje w związku z przyznaniem prestiżowej praktyki.