Znajdujesz się w: Strona główna > Ogłoszenia > Zaproszenie na 6 debatę Filozoficznej Szkoły Przetrwania: Dążenie do nieśmiertleności. Czy powinniśmy chcieć powstrzymać proces starzenia się?

Serdecznie zapraszamy na debatę w ramach Filozoficznej Szkoły Przetrwania, podczas której tym razem podejmiemy się próby odpowiedzi na pytanie z tytułu nieśmiertelnej piosenki zespołu Queen "Who wants to live forever? " ("Kto chce żyć zawsze?"). Czy dążenie do powstrzymania lub spowolnienia procesu starzenia się jest kontrowersyjne pod względem etycznym? Czy śmierć jest nieodłącznym elementem człowieczeństwa?

Dyskusja odbędzie się w piątek, 26 lipca 2024 r., w Przejściu Dialogu przy ul. Świdnickiej 19 we Wrocławiu (przejście podziemne). Rozpoczynamy o godz. 18.00.

Organizatorami spotkania są: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Koło Naukowe Filozofii Stosowanej działające przy Instytucie Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego.

wydarzenie-fb-fsp-niesmiertelenosc