Znajdujesz się w: Strona główna > Ogłoszenia > Filozoficzna Szkoła Przetrwania: czy prawdziwi filozofowie wymarli? - zaproszenie

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie Filozoficznej Szkoły Przetrwania - w piątek, 14 czerwca 2024 r., o godz. 18.00 w Przejściu Dialogu (przejście podziemne przy ul. Świdnickiej).

wydarzenie-fb-fsp-prawdziwi-filozofowie

Zapraszamy na otwarty panel dyskusyjny, w ramach inicjatywy Filozoficzna Szkoła Przetrwania, w którym skupimy się na pytaniu, czy prawdziwe filozofowanie obywało się wyłącznie w przeszłości, a współcześnie ograniczamy się jedynie do sporów o same słowa? Jak definiować pojęcie „prawdziwej” filozofii i czy można mówić o jej końcu? Czy w świecie post-piśmiennym filozofia miałaby jeszcze swoje miejsce?

Dołącz do dyskusji, w której skupimy się na zagadnieniach związanych zarówno z filozofią antyczną, jak i współczesną. Rozważymy rolę filozofii w dzisiejszym świecie, zastanowimy się, czy zmieniające się warunki społeczne i kulturowe wpływają na jej istnienie, a może wręcz przeciwnie – inspirują do nowych form wyrazu.