Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Wykład plenarny profesora Adama Chmielewskiego na konferencji w Hong Kongu

image005

Profesor Adam Chmielewski wziął udział w konferencji naukowej pt. „Karl Popper and 21st Century Philosophy of Science”. Konferencja, podczas której wystąpili uczeni z Australii, Chin, Hiszpanii, Izraela, Japonii, USA oraz Włoch, odbywała się The Hong Kong University of Science and Technology (香港科技大) w Clear Water Bay, Kowloon, Hong Kong, uznawanej za jeden z 50 najlepszych uniwersytetów na świecie.

The-Hong-Kong-University-of-Science-and-Technology-HKUST-logo

Plenarne wystąpienie profesora Chmielewskiego, pt. „Trust in Science and Public Gullibility. A Critical Rationalist Approach”, dotyczyło zagadnienia, czy filozofia krytycznego racjonalizmu, jako wiodący paradygmat rozumienia nauki, posiada zasoby teoretyczne wystarczające do odparcia współczesnej krytyki nauki i technologii.

Profesor Chmielewski został również członkiem grupy badawczej w zakresie filozofii nauki, The HKUST Philosophy of Science Research Group.

Fot. Adam Chmielewski