Wydawnictwo "Marek Derewiecki" wydało drugą część książki "Filozofia po ciemnej stronie mocy. Krucjaty marksistów i komunistów polskich przeciwko Lwowskiej Szkole Filozoficznej Kazimierza Twardowskiego" powstały przy współpracy prof. Radosława Kuliniaka, kierownika Zakładu Filozofii Nowożytnej Instytutu Filozofii UWr, dr. Mariusza Pandury, kustosza Biblioteki Wydziału Nauk Społecznych tej uczelni, oraz Łukasza Ratajczaka, pracownika Połączonych Bibliotek WFiS UW, IFiS PAN i PTF. Tom nosi tytuł "Problem reformy szkolnictwa wyższego w świetle partyjnej ofensywy ideologicznej" (Kęty 2019).
"...Podjęliśmy się - czytamy w autorskim wprowadzeniu - przedstawić, na bazie materiałów źródłowych dostępnych w archiwach, te często pomijane realia czasów, w których 'hartowała się stal'. W szczególności chcieliśmy ukazać jeszcze nieznane oblicze formacji marksistowskiej, która pojawiła się na polskich uniwersytetach wraz z 'wyzwoleniem' Polski przez Armię Czerwoną. Zgodnie z marksistowskim prometeizmem i zasadą 'Teraz My!' – zwarli oni szeregi w 'reformowaniu' polskiej nauki".
Monografia, w serii "Fundamenta. Studia z historii filozofii" pod red. Mikołaja Olszewskiego (IFiS PAN) i prof. Antoniego Szweda (UP im. KEN w Krakowie), powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Informacja o książce na stronie internetowej wydawcy